A A A K K K
для людей із порушенням зору
Талалаївська селищна територіальна громада
Чернігівська область

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА інформує: Врятуємо бджіл від отруєння!!!

Дата: 17.05.2021 12:20
Кількість переглядів: 140

В період інтенсивного використання аграріями засобів захисту рослин гостро постає питання недопущення масового отруєння бджіл і тільки партнерське взаєморозуміння  між товаровиробниками та бджолярами дозволить уникнути випадків загибелі бджіл.

Основні причини отруєння бджіл засобами захисту рослин:

1. Отруєння бджіл засобами захисту рослин може настати внаслідок недотримання суб’єктами господарювання встановлених регламентів та санітарних норм і правил транспортування, зберігання, торгівлі та застосування засобів захисту рослин.

 

2. Ступінь небезпеки засобів захисту рослин для бджіл визначається з урахуванням їх класу небезпечності, класифікації за цільовим призначенням (інсектицид, фунгіцид, гербіцид, десикант тощо), препаративної форми і способу застосування.

 

3. Неповідомлення або несвоєчасне повідомленням власників пасік про час, місце і характер майбутнього застосування засобів захисту рослин для відповідного реагування.

 

4. Надання неповної інформації про заплановане застосування засобів захисту рослин і необхідні обмеження.

 

5. Недостатнє забезпечення пасік відповідним обладнанням для ізоляції вильоту бджіл з вулика або несвоєчасне вивезення бджолиних сімей у безпечне місце.

 

6. Неповідомлення власниками пасік органів місцевого самоврядування про місце перебування пасіки під час кочівлі.

 

  Профілактика отруєння бджіл засобами захисту рослин:

 1. Застосування засобів захисту рослин повинно здійснюватися згідно з переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, доповненнями до нього, які містять науково обґрунтовані регламенти застосування препаратів (норми витрат, кратності обробок, обмеження щодо способу, періоду обробок, строків останньої обробки до збирання врожаю тощо) та є обов’язковими для дотримання всіма фізичними особами та суб’єктами господарювання.

 

2. Фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані за три доби повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановане їх застосування.

 

3. Завчасне повідомлення подається фізичною особою та суб’єктами господарювання до органів місцевого самоврядування, на адміністративній території яких (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметру території застосування засобів захисту рослин) планується застосування засобів захисту рослин.

У разі якщо територія, на якій планується застосовування засобів захисту рослин, знаходиться на адміністративній території двох чи більше органів місцевого самоврядування завчасне повідомлення подається до всіх таких органів місцевого самоврядування.

 

4. Завчасне повідомлення повинно містити таку інформацію:

 

дата і час початку робіт із застосування засобів захисту рослин;

 

територія майбутнього застосування засобів захисту рослин (площа (га), кадастровий номер (за наявності), місце знаходження ділянки тощо);

 

назва препарату, діючі речовини та клас небезпеки запланованих до застосування засобів захисту рослин;

 

спосіб (метод) застосування засобів захисту рослин;

 

терміни ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин;

 

прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) для фізичних осіб або повне найменування для суб’єктів господарювання;

 

дані для зв’язку з фізичними особами та суб’єктами господарювання (номер телефону та адреса електронної пошти);

 

відомості про сільськогосподарську культуру, що обробляється засобами захисту рослин.

 

5. Доведення змісту завчасного повідомлення до відома власників пасік здійснюється шляхом його опублікування на офіційній інтернет-сторінці органів місцевого самоврядування або в засобах масової інформації місцевого рівня, а також шляхом його надсилання особистим повідомленням на телефон чи на електронну адресу, зазначені під час реєстрації або кочівлі пасіки.

 

 6. Усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с.

 

 7. Заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

 

 8. На період обробки власник пасіки повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін (не більше ніж 12 годин), передбачений обмеженнями в разі застосування засобів захисту рослин.

 

  9. Під час застосування засобів захисту рослин в умовах закритого ґрунту обробку проводять увечері після закінчення льоту бджіл або бджіл ізолюють у вуликах на строк, передбачений обмеженнями щодо застосування засобів захисту рослин.

 

 10. До роботи із засобами захисту рослин допускаються особи, які пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідне посвідчення (допуск), допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами.

 

 11. У разі перевезення бджолиних сімей з місця фактичного розташування пасіки, зазначеного під час її реєстрації, власник пасіки або уповноважена ним особа зобов’язаний за два календарних дні повідомити органи місцевого самоврядування, на території яких він планує розмістити пасіку, про дату ввезення та вивезення пасік, надати свої контактні дані (номер телефону та адресу електронної пошти).

 

 12. Пасічник, який не повідомив органи місцевого самоврядування за новим місцем розміщення пасіки про перебування пасіки, бере на себе всі ризики завдання шкоди або загибелі пасіки внаслідок застосування засобів захисту рослин.

 

Обстеження пасіки і фіксація випадків отруєння бджіл, на вимогу та за заявою власника пасіки до органів місцевого самоврядування, здійснюються постійно діючою Комісією із встановлення факту отруєння бджіл.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора