A A A K K K
для людей із порушенням зору
Талалаївська селищна територіальна громада
Чернігівська область

Чернігівські рятувальники провели спільні штабні тренування з питань цивільного захисту та ліквідації умовної надзвичайної ситуаціїї

Дата: 17.06.2021 16:00
Кількість переглядів: 82

З метою практичного відпрацювання спільних дій територіальної підсистеми  єдиної державної системи цивільного захисту області під час виникнення пожеж, надзвичайних ситуацій і небезпечних подій  на об'єктах та підприємствах паливно-енергетичного комплексу, 17 червня на території ДП "Комбінат "Айстра" Державного агентства резерву України", що в м. Чернігів проведені спільні штабні тренування з органами управління та силами ланок територіальної та функціональних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту. Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.

На першому етапі в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступниці голови ОДА Жанни Шерстюк, проведено засідання керівного складу обласної та районних державних адміністрацій стосовно реалізації заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.

До присутніх були доведені вимоги нормативно-правових документів щодо організації  захисту на об'єктах та підприємствах паливно-енергетичного комплексу, планування та моніторингу заходів цивільного захисту, проведення заходів з евакуації, підготовки органів управління та навчання працівників, організації оповіщення та необхідність їх безумовного виконання.  Розглядались питання про підвищення рівня фахової підготовки представників небезпечних підприємств у сфері цивільного захисту.

На другому практичному етапі проведені спільні штабні тренування.

 

За легендою, під час проведення робіт на зливо-наливній естокаді стався вилив паливно-мастильних матеріалів з подальшим загоранням залізничної цистерни рухомого складу та бензовозу, а також створилася загроза поширення полум'я на суміжні цистерни.

 

Черговий диспетчер підприємства, за номером "101" оперативно викликав пожежно-рятувальні підрозділи міста, сповістив дирекцію об’єкту та працюючий персонал про виникнення загорання. Вогнеборці об’єктової пожежної команди, які першими прибули на місце, здійснили заходи по відключенню електропостачання та охолодженню  цистерни.

 

За підвищеним номером виклику на місце події прибувають пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС України у Чернігівській області, представники підрозділів Національної гвардії, Національної поліції та центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Рятувальники встановили пожежні автоцистерни на вододжерела, розгорнули штаб пожежогасіння, проклали рукавні лінії та подали на охолодження палаючої цистерни та бензовоза потужні водяні стволи та забезпечили проведення пінної атаки. Одночасно з цим екіпажі патрульної поліції провели перекриття руху автомобільного транспорту, а представники Національної гвардії  встановили периметр для недопущення сторонніх осіб на територію об'єкту.

 

Також, за легендою, одному з надзвичайників стало зле. Вогнеборці вивели його з небезпечної зони та передали лікарям.

 

Умовна пожежа ліквідована.

 

Всього до проведення навчань було залучено 10 одиниць техніки та 56 чоловік, з них від ДСНС 6 одиниць техніки та 30 чоловік особового складу.

 

 

Начальник Прилуцького РУ

ГУДСНС у Чернігівській області 

Андрій ТКАЧЕНКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора