A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Талалаївська селищна територіальна громада
Чернігівська область

З першого вересня в Україні стартувало одноразове добровільне декларування доходів громадян

Дата: 01.09.2021 12:10
Кількість переглядів: 39

Сьогодні розпочато кампанію одноразового добровільного декларування, яка триватиме протягом року.

Начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк пояснила мешканцям регіону: кого це стосується та які ставки податків необхідно сплатити.  

 

Запроваджуючи одноразове добровільне декларування, держава дає можливість громадянам повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування.

 

Скористатися податковою амністією можуть фізичні особи – резиденти (у тому числі само зайняті) та фізичні особи - нерезиденти України, які були резидентами на момент отримання об'єктів декларування чи на момент отримання доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків, - пояснила Людмила Слотюк.

 

            Збір з одноразового добровільного декларування – це одноразовий обов'язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору. Для оподаткування застосовуються наступні ставки:

  • 5 % загальна ставка,
  • 9 % для закордонних активів,

-   2,5 % для декларування активів у вигляді ОВДП (облігацій внутрішньої державної позики).

 

Платник, як альтернативу, може обрати ставки 6%, 11,5%, 3% відповідно зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

 

Державною податковою службою з метою більш повного інформування платників усю актуальну інформацію з даного питання зібрано на офіційному веб-порталі у банері  «Одноразове добровільне декларування». На веб-порталі розміщено і приклади заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації.  

 

  Подати декларацію можна до 1 вересня 2022 року.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

            Пресслужба Головного управління 

ДПС у Чернігівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора