Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

В районному суді говорили про інструмент роботи із засудженими

Дата: 19.07.2021 16:50
Кількість переглядів: 480

Одним із напрямків пробації є виконання заходів передбачених пробаційною програмою.

Фото без опису

      Пробаційні програми є порівняно новим, проте дієвим інструментом у роботі з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, який дозволяє отримати перевагу щодо подолання шкідливих звичок, зміни прокримінального мислення, формування безпечного суспільства, зниження злочинності та попередження повторних злочинів.

Фото без опису

     Оскільки обов'язок проходження пробаційної програми покладає на суб'єкта пробації суд 19 липня 2021 року в приміщенні Талалаївського районного суду відбувалася робоча зустріч начальника Талалаївського уповноваженого органу з питань пробації Юлії Карпенко із суддею Талалаївського районного суду Юлією Косенко. В ході проведення зустрічі начальник сектору пробації поінформувала суддю районного суду про затвердження відповідними наказами Міністерства юстиції України про перелік пробаційних програм для повнолітніх і для неповнолітніх суб’єктів пробації: «ЗМІНА ПРОКРИМІНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ», «ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВЖИВАННЯ ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН», «ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ», «ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК».

 

          Пробаційні програми враховують вікові та психологічні особливості суб’єктів пробації, а тому різняться кількістю  і тривалістю занять, змістом вправ та завдань. Залежно від виду програми кількість занять може становити від 10 до 13, не рідше 1 разу на тиждень в групі або індивідуально.

 

     Для координації заходів, передбачених пробаційною програмою, в Талалаївському районному секторі пробації призначений куратор – працівник, який пройшов спеціальне навчання – це начальник сектору. Куратор проводить заняття особисто. Разом з засудженим куратор складає графік відвідувань занять. Пропуск занять без поважних причин вважається порушенням порядку проходження програми і може призвести до скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням.

 

     Обов'язок має бути виконано до завершення терміну перебування засудженого на пробації.

 

     Заходи із виконання пробаційної програми  відображені у відповідному графіку та  узгоджуються із заходами індивідуального плану роботи із засудженим.

 

     Програма спрямована на зміну поведінки особистості через усвідомлення нею проблеми, збільшення її вмотивованості до змін, розвиток обізнаності та відповідних навичок. Пробаційна програма може змінити життя засудженого на краще, якщо він не лише відвідує всі заняття, передбачені графіком, не порушуватиме вимоги і правила, а й виявлятиме власне бажання змінитися.

 

     Спільною метою пробаційних програм є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації.

 

     На завершення зустрічі суддя Юлія Косенко подякувала за належну поінформованість та запевнила про подальшу співпрацю з органом пробації.

     

    Районний сектор пробації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора