Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

Громадський Бюджет

Положення про громадський бюджет (бюджет участі) в Талалаївській територіальній громаді

Селищна цільова програма «Громадське бюджетування(бюджет участі) в Талалаївській територіальній громаді на 2019-2021 роки»

Бланк-заявка пропозиції (проекту), реалізація якої відбуватиметься зарахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі)

Коротка інструкція про громадський бюджет

 

 

Питання та відповіді

1. Що таке Громадський бюджет або бюджет участі?
Громадський бюджет – це частина бюджету Талалаївської ОТГ, з якого здійснюється фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади та оформлених відповідно проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу

 

2. Хто може бути автором проекту?
Автор- член територіальної громади Талалаївської ОТГ, віком від 16 років, який в порядку визначеному цим Положенням підготував та подав проект для фінансування з громадського бюджету, є громадянином України та зареєстрований і проживає на території Талалаївської ОТГ.

 

3. Що таке проект?
Проект– оформлена згідно з вимогами даного Положення пропозиція, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету Талалаївської ОТГ.

 

4. Які є обмеження для проектів?
Подані для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету Талалаївської ОТГ проекти повинні відповідати таким вимогам:

  1. реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду;
  2. у разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до комунальної власності територіальної громади Талалаївської ОТГ та стосуватись лише одного такого об’єкта;
  3. реалізація проектів має бути в компетенції органів місцевого самоврядування.

 

5. Яким чином можна подати проект?
Для подання проекту автору необхідно заповнити бланк за формою, який визначено у Додатку 1 до Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Талалаївської ОТГ.

ВАЖЛИВО! Бланк для заповнення та подання проекту на фінансування з громадського бюджету можна знайти на сайті селищної ради у розділі «Громадський бюджет», «Документи».
Для подання проекту його автору необхідно заповнити відповідну форму та додати список осіб, які підтримують реалізацію цього проекту:

  • у разі подання проекту – необхідно подати список з не менш як 15 таких осіб з їх підписами.

 

6. Коли можна подавати проекти?
ВАЖЛИВО! Проекти до громадського бюджету Талалаївської ОТГ можна подавати з 15 січня 2019 року до 01 березня 2019 року.

Проекти можна подавати у такі способи:

  • Подається на реєстрацію в часи роботи Талалаївської селищної  ради секретарю селищної  ради;
  • Надсилається поштою (бажано рекомендованим листом) за адресою: Чернігівська обл., смт. Талалаївка, вул. Вокзальна, 3, поштовий індекс 17200, з поміткою на конверті "Громадський бюджет".
  • надіслати Проект в електронному вигляді електронною поштою за адресоюinfo@talselrada.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу за обов’язкової умови подачі паперової копії.

 

7. Чи можливе зняття або зміна проектів?
Автор (автори) проекту може у будь-який момент зняти свій проект з розгляду, але не пізніше ніж за 7 робочих днів до початку голосування.
Об’єднання проектів можливе лише за взаємною згодою авторів, але не пізніше ніж за 14 днів до початку голосування.
Будь-які втручання у проектні пропозиції, у тому числі зміни об’єкта чи об’єднання з іншими, можливі лише за згодою авторів.

 

8. Який порядок розгляду проектів.
Організацію розгляду проектів забезпечує відповідальний працівник селищної ради, який:

  • веде реєстр отриманих проектів;
  • здійснює перевірку правильності заповнення проекту згідно із вимогами, у тому числі щодо відповідності кількості зібраних підписів.


ВАЖЛИВО! У разі, якщо проектна пропозиція є неповною по своїй структурі або заповнена не у відповідності до даного Положення, відповідальний працівник не приймає проектну пропозицію. При цьому пояснює, що автор може отримати консультативну допомогу;
Аналіз на предмет можливості реалізації та правильності визначення вартості проектної пропозиції здійснюється профільним виконавчим органом протягом 20 робочих днів з дня отримання проекту.

 

9. Як здійснюється контроль за відбором проектів?

З метою здійснення більш детальної перевірки та оцінки Проект передається до Експертної групи. Експертна група, в т.ч. її керівник, утворюється рішенням виконавчого комітету Талалаївської селищної ради не пізніше кінцевого терміну подання Проектів. Експертна група повинна включати не менше 25% її спискового складу з представників громадськості, що не є представниками органів державної влади чи органів місцевого самоврядування. До складу Експертної групи не можуть входити автори проектів, що беруть участь в Громадському бюджеті. Засідання Експертної групи відбуваються лише за присутності на ній не менше 50% плюс 1 членів її спискового складу. Рішення Експертної групи ухвалюються на засіданнях простою більшістю голосів присутніх її членів. За необхідності до роботи Експертної групи в якості консультантів можуть залучатись спеціалісти конкретних галузей, що стосуються практичної реалізації Проекту.

 

10. Де можна знайти проекти, які пройшли відбір і допущені до голосування?
Після проведеного аналізу всіх проектів відповідальний працівник селищної ради забезпечує оприлюднення на веб-сайті селищної ради, попередньо погоджений координаційною радою, перелік проектів, які допущені для участі у голосуванні, та відхилені проекти з визначенням профільного управління, яке розглядало той чи інший проект, а також, у разі відхилення, з відповідним обґрунтуванням щодо відмови у реалізації проекту.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора