Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

Бюджет участі в об’єднаній громаді

Дата: 11.01.2019 12:56
Кількість переглядів: 771

Фото без опису6 грудня сесія Талалаївської селищної ради прийняла рішення про запровадження громадського бюджетування (бюджет участі) та відповідну цільову програму на 2019-2021 роки.

Бюджет участі — одне з втілень принципу прямого вирішення громадянами питань місцевого значення. Сам принцип виписаний в Законі про місцеве самоврядування.

Громадський бюджет Талалаївської селищної об'єднаної громади! Прозорість! Універсальність! Підзвітність!

 

Це частина коштів з селищного бюджету, що йде на фінансування проектів та пропозицій мешканців громади. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію, заповнити Бланк-заявку пропозиції (проекту)(Додаток 1 до Положення про громадський бюджет).

ФОТО_3.jpg

Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку спеціально створеної експертної групи. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають які проекти будуть реалізовані в громаді. Переможці отримують фінансування і зацікавлені в ефективному використанні виділених коштів.

Щоб реалізувати ідею потрібно:

 • Сформулювати ідею – чого не вистачає громаді, що можна покращити?
 • Розрахувати бюджет проекту(на сайті minregion.gov.ua)
 • Зібрати підписи на підтримку своєї ідеї. Заповнити та подати заяву. Обрати тематику, стисло пояснити ідею проекту, проблему та рішення.

Тематики на які можуть бути подані проекти:

 • безпека та громадський порядок
 • велоінфраструктура
 • дорожнє господарство
 • енергозбереження
 • засоби масової інформації
 • комунальне господарство
 • культура і туризм
 • навколишнє середовище
 • соціальний захист
 • спорт
 • телекомунікації
 • транспорт

Розрахунок бюджету автором проекту

Найкращим варіантом для авторів проекту є складення розрахунку бюджету в окремому файлі (ідеально для цього підходить таблиця Excel). Підготовка бюджету (кошторису) проекту має проходити з урахуванням усіх статей витрат (найменування матеріалів, товарів, робіт, послуг, кількість одиниць, вартість).

Зауважимо, що статтями витрат можуть бути не тільки матеріали, але й роботи, пов’язані з доставкою, збиранням, попередньою підготовкою, обмірами. У розрахунку бюджету проекту незайвим буде вказати інформацію про те, чи необхідні розробка технічної документації, вишукувальні роботи. Обов’язково варто врахувати проектні роботи (якщо вони потрібні). Як правило, до бюджету проекту  закладають непередбачувані витрати (зазвичай, до 20% від загальної вартості робіт). Це роблять у тому випадку, коли автор має сумніви з приводу того, чи дійсно він включив усі витрати до свого кошторису (бюджету).

Також автору проекту доцільно оцінити, який обсяг кожного ресурсу йому необхідний для реалізації проекту (штук, кг, м, годин тощо). Для цього треба зібрати відповідну інформацію про вартість одиниці виміру товарів, робіт, послуг. Вирішити це питання допомагають інтернет-довідники. За основу слід брати ринкові роздрібні ціни та не намагатись самостійно розраховувати величину знижок чи тендерні ціни, які в результаті викривляють реальну вартість усього проекту. При складанні бюджету проекту можна користуватись:

індексами зміни вартості будівельних робіт на 01.10.17 р.

знайти їх можна на офіційному сайті Мінрегіонбуду (www.minregion.gov.ua) за посиланням http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/pricing/tsinoutvorennya/pro-indeksi-zmini-vartosti-budivelnih-robit-stanom-na-1-zhovtnya-2017-roku/

цінами на дорожньо-будівельні матеріали

знайти їх можна на офіційному сайті Мінрегіонбуду (www.minregion.gov.ua) за посиланням http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/pricing/tsinoutvorennya/shhodo-tsin-na-materialni-resursi-shho-zastosovuyutsya-pri-vikonanni-dorozhnih-robit-na-avtomobilnih-dorogah-zagalnogo-koristuvannya-2/

Для того, аби отримати загальну вартість проекту, необхідно зробити прості математичні дії: перемножити передбачуваний необхідний обсяг ресурсу на вартість одиниці та підсумувати отримані значення разом із непередбачуваними витратами (якщо вони є). Ця цифра і буде дорівнювати підсумковому бюджету проекту.

 

 

Термін подачі заявок на участь в 2019 році розпочинається з 15 січня.

Вимоги до подання проектів:

 1. Назва Проекту має відображати зміст проекту і бути викладеною лаконічно, в межах одного речення;
 2. Положення Проекту не суперечить чинному законодавству України;
 3. Реалізація Проекту належить до сфери компетенції виконавчих органів селищної ради;
 4. Проект повинен бути реалізований впродовж одного бюджетного;
 5. Проект може стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності, а також є загальнодоступним (вільним) для всіх мешканців Громади;
 6. Проект повинен бути спрямованим на поліпшення екологічності та комфорту проживання мешканців, естетичного вигляду селища та сіл Громади, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності;
 7. Проект також повинен відповідати наступним критеріям:
  1. об’єкт загального користування;
  2. вільний та безкоштовний доступ для жителів та гостей громади;
  3. актуальність для жителів громади.
 8. Вартість Проекту не має перевищувати 50 відсотків від загальної суми коштів Громадського бюджету в межах одного бюджетного року

Проект в паперовому вигляді подається Автором проекту одним із способів:

 1. Подається на реєстрацію в часи роботи Талалаївської селищної ради секретарю селищної  ради;
 2. Надсилається поштою (бажано рекомендованим листом) за адресою: Чернігівська обл., смт. Талалаївка, вул. Вокзальна, 3, поштовий індекс 17200, з поміткою на конверті "Громадський бюджет".
 3. Автор має право надіслати Проект в електронному вигляді електронною поштою за адресою info@talselrada.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу за обов’язкової умови подачі паперової копії.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора