Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

Нова українська школа – доступна для всіх

Дата: 30.01.2019 08:53
Кількість переглядів: 984

Під таким девізом пройшов захід 25 січня для учнів 3-А, 3-Б, 4-А, 4-Б класів Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Під час заходу діти дізналися як  подолати всі випробування людям з особливими потребами, які маючи різні порушення, продовжують жити, досягати успіху, уміють радіти життю.  Толерантне ставлення  до всіх людей – це успіх і прогрес нашого суспільства. Адже толерантність – це в першу чергу ПОВАГА. Про індивідуальність і унікальність вірш «Ти знаєш, що ти людина?» зачитала учениця 3 –Б класу Таміла. А учні 3 класів створили стіну толерантних слів, а слова неприпустимі викидали у «Смітник поганих слів».

 ?????????¶?µ?µ ???·???±???°?¶?µ?????µ  Діти переглянули відео фрагменти з життя Ніка Вуйчіча, який від народження є особливим, але став дуже успішним.  В ігровій формі було запропоновано подолати труднощі з якими можуть зустрітися люди з особливими потребами. Щоб дізнатися як почуваються люди, які не зовсім керують рухами свого тіла у спец рукавичках необхідно було розмотати цукерочку та покласти до ротика (гра «Рукавиці»), без допомоги рук передати кубик товаришу по ряду («Передай без рук»). Ознайомились із шрифтом Брайля на коробочках з під ліків та абетки-стінівки, а потім спробували за допомогою дотику впізнати річ (гра «Чарівна коробка»)  Познайомилися з особливостями, які можуть не тільки ускладнювати життя, а й допомагати. Це несвідомі рухи чи дії,  але ці рухи можуть заважати іншим оточуючим, але якщо хтось підтримує, допомагає і вірить в дитину, то всі труднощі можна подолати.  (гра «Не заважай мені»).  Дізналися  з відео фрагменту деякі слова жестовою мовою та спробували показати задане слово без слів за допомогою жестів, рухів, танців («Показуха»).  А ще побачили  пісню, яка дуже значима для нас, адже всі  її чули, всі  її знаєм, але ще ніколи не бачили, як можна передати її за допомогою жестів. Це гімн нашої України «Ще не вмерла Україна». А потім поринули у театральне дійство театрального гуртка, яке є проявом майстерності спілкування як звукової мови так і мови тіла, і жестів. (Сценка «Хочу в солдати»). Учні 3-А класу подарували всім присутнім пісню «Засмутилось кошеня».
  Захоплюючі відеоролики про «Свинку і печиво» та «Про дружбу їжачка» не залишили байдужими жодну дитину в залі. Вони допомогли зрозуміти дітям, якщо є гарна підтримка і ціль, то необхідно вірити в свої можливості і йти будь якими шляхами до досягнення своєї мети.
  Діти  спробували розібратися як почуваються ці особливі діти в школі і,  які в них можуть виникати складності і,  що вони можуть зробити, щоб полегшити їх перебування в закладі освіти. Маленькі архітектори кожного класу презентували проекти (частину будівлі школи), що можна  модернізувати (переробити) в будівлі школи, щоб вона стала їм доступною, і можливо колись буде відбуватися реконструкція закладу освіти і роботи  маленьких архітекторів дуже допоможуть у перебудові. Нова українська школа очима дітей просто найсучасніша і найдоступніша. Кожен клас на заході створив плакат «Долоньки доброти», де в кожну свою долоньку вписали побажання всім тим людям, які потребують нашої підтримки. Всі проекти і плакати учнів розміщені в фойє школи.
  Дипломами за активну участь у заході та солодкими призами  за сприяння Талалаївської селищної ради були нагороджені всі класи.
  Захід провели: координатор з впровадження інклюзивного навчання Мовчан О.О., асистенти вчителя Сологуб А.М., Білан О.П. з технічною підтримкою Чуба О.А., Лісний О.П.

 

ПЕДАГОГ-ОГРАНІЗАТОР ТАЛАЛАЇВСЬКОЇ ЗОШ« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора