A A A K K K
для людей із порушенням зору
Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

Гасло цьогорічної кампанії – «Вакцини зближують нас»

Дата: 27.04.2021 11:00
Кількість переглядів: 509

Гасло цьогорічної кампанії – «Вакцини зближують нас». Її мета – підвищити рівень охоплення щепленнями завдяки кращій обізнаності й розумінню процесу імунізації.

Як зазначено на офіційному сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України, вакцини – один із кращих інструментів, які в нас є для покращення здоров’я та добробуту в усьому світі. Вони вже понад 200 років захищають людство від хвороб, які загрожують життю та здоров’ю громадян. Лише завдяки профілактичним щепленням ми можемо жити без тягаря таких хвороб, як, зокрема, віспа чи поліомієліт, що коштували людству сотень мільйонів життів. З розвитком вакцин ми наближаємося до світу, вільного від кашлюка і дифтерії, зменшуємо захворюваність дітей на такі хвороби, як кір чи правець.

Сьогодні, коли розмови точаться лише про вакцину від коронавірусу, – важливо не забувати про імунізацію від інших захворювань. Адже переривання планової вакцинації навіть на короткий період підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань.

Відтак карантинні обмеження не скасовують профілактичних  щеплень. У пріоритеті так само зберігаються первинні вакцинальні комплекси. У жодному разі не можна відкладати екстрену вакцинацію/постконтактну профілактику.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. А із 2022 року перелік доповнить вакцина від пневмококу. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт.

У 2020 році, попри виклики пандемії COVID-19, в Україні вдалося досягти стабільного охоплення щепленнями на рівні 80%. До кінця року вдалося надолужити щеплення, пропущені через запровадження карантину в першій половині 2020 року. Проте для повноцінного захисту потрібно досягти охоплення вакцинацією на рівні 95%.

Так під час пандемії важливо переконатися, що дитина продовжує регулярно отримувати необхідні щеплення. Загалом вакцини забезпечують захист у будь-якому віці, тож обмежень щодо віку немає. Своєчасна й повна вакцинація захищає вас і оточуючих від серйозних і потенційно смертельних захворювань.

За підрахунками ВООЗ, щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти від двох до трьох мільйонів дитячих життів. Таким чином, імунопрофілактика – пріоритет № 1 для системи громадського здоров’я, вона – невід’ємна частина національної безпеки нашої держави.

 

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора