До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
Сьогодні, 22 червня, селищний голова Юрій Величко, голова Прилуцької районної державної адміністрації Геннадій Луценко разом з заступниками, працівники селищної ради, громадськість вшанували пам’ять земляків, життя яких обірвала Друга світова війна поклали квіти до меморіалу слави.
«Щороку в цей день український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Найкривавіша в історії світу війна, що розпочалася 80 років тому, 22 червня 1941 року принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця. Схиляємо голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили вистояти і вижити, який піднявся на бій і переміг у героїчній боротьбі. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.
Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!», - Юрій Євгенович наголосив у своєму виступі.
Також присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Довідково: з Талалаївщини зі зброєю в руках пішло на фронт 5276 жителів, не повернулося з поля бою 4033. За участь у бойових діях 2399 жителів нагороджено державними нагородами.