Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

НА ФОРУМІ В ОДЕСІ

Дата: 03.08.2021 10:00
Кількість переглядів: 404

27 – 29 липня в Одесі проходив XVI Український муніципальний форум. На форум, який продовжує багаторічну традицію АМУ збирати прихильників муніципального руху для обговорення нагальних питань місцевого самоврядування, з’їхалися понад 500 учасників.

Фото без опису

Фото без опису

Це — голови громад, депутати місцевих рад, представники центральних органів державної влади, парламентарі, представники експертного середовища, закордонні партнери АМУ. Серед гостей — Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов.

 

У його роботі в складі делегації очільників громад Чернігівщини взяв участь Талалаївський селищний голова Юрій ВЕЛИЧКО, про що і розповів.

 

Форум мав на меті обговорити найгостріші проблеми, які турбують сьогодні місцеві громади. Серед них — зменшення доходів місцевих бюджетів, проблеми регулювання та впливу місцевих органів влади на забудову міст, підняття цін на газ майже вдвічі та інші. У програмі форуму було три тематичні дні:

 

27 липня — День місцевої демократії та відкритого врядування: проводився в рамках проєкту Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».

 

28 липня — День енергоефективності: проводився за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні, що впроваджується «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням уряду Німеччини.

 

29 липня — День діалогу: сталий місцевий соціально-економічний розвиток: проводився в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», який впроваджується Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

 

Проведенню Муніципального форуму передувало засідання Правління Асоціації міст України. Голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що до Асоціації міст України вступило 45 нових членів, а також анонсував відкриття у Києві Будинку Громад.

 

Учасники розглянули питання законодавчого врегулювання нагляду за органами місцевого самоврядування. Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер зазначив: важливо забезпечити дотримання Європейської хартії місцевого самоврядування щодо домірності нагляду за органами місцевого самоврядування та унеможливити використання посиленого нагляду як інструменту тиску на представників громад. Спеціальний посланник Уряду ФРН з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Георг Мільбрадт представив членам Правління АМУ позицію щодо необхідності впровадження в українське законодавство визначення громади як юридичної особи.

 

Під час засідання АМУ вирішила звернутися до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і керівництва ДК «Нафтогаз України» для того, щоб розробити формулу списання заборгованості за різницю в тарифах на газ. Адже в нинішньому вигляді законопроєкт 3508-д не має чіткої формули розрахунку списання заборгованості за різницю в тарифах. Представники Асоціації міст України направлять звернення до Прем’єр-міністра України та голови ДК «Нафтогаз Україна» для того, щоб розробити механізм списання заборгованості в повному обсязі.

 

Крім того, на засіданні правління АМУ обговорили два законопроєкти, які в разі прийняття можуть істотно посилити громади на шляху їх розвитку. Йдеться про законопроект №5066 або альтернативний №5066-1. Ці законопроекти говорять про збільшення частки ПДФО, яка залишається в містах на +5%.

 

Детальніша інформація на сайті АМУ: https://auc.org.ua/

 

Онлайн-трансляцію форуму можна переглянути за посиланням: www.youtube.com/watch?v=D3BAojrqbG8


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора