A A A K K K
для людей із порушенням зору
Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

Програма «єПідтримка»: хто отримає тисячу гривень та як зможе її використати

Дата: 07.12.2021 16:40
Кількість переглядів: 196

Менш ніж за два тижні, 19 грудня, в Україні стартує програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка», ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Відтак, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації, отримає тисячу гривень. Але витратити ці кошти можна буде на визначений перелік послуг: придбати залізничні та авіаквитки на внутрішні рейси, абонементи до спортзали чи фітнес-клубу, відвідати кінотеатри, театри, музеї чи виставкові центри тощо (перелік буде доповнений). Тобто «єПідтримка» спрямована насамперед на сферу послуг, креативну економіку, транспортну галузь. Загалом це понад шість тисяч підприємств.

— Реалізація програми не лише стимулюватиме українців до вакцинації, а й забезпечить підтримку галузей економіки, що найбільше потерпіли від коронавірусних обмежень, та сприятиме наповненню державного бюджету. Адже галузі, в які спрямовуються ці кошти, мають одні з найбільших мульприлікаторів та високу додану вартість, — прокоментувала перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Скористатися послугою можна буде за допомогою застосунку «Дія». Реалізація самої програми розпочнеться з 19 грудня та триватиме упродовж наступного року.

Хто і коли зможе отримати 1000 грн?

Виплати отримають усі повнолітні громадяни України, які мають повний  курс вакцинації, незалежно від того, коли вони робили такі щеплення. Це має бути підтверджено у додатку «Дія» або ж офіційним документом про вакцинацію. До речі, отримання коштів не є перешкодою для нарахування субсидій — ця тисяча не буде оподатковуватися.

Громадянин зможе скористатися нарахованою сумою упродовж 4 місяців після дня надходження коштів. Потім невикористана сума буде повернена державі.

Одразу від початку програми отримання коштів відбуватиметься через Дію. Тож на першому етапі актуальний такий алгоритм:

– громадяни у мобільному додатку «Дія» проходять коротку верифікацію, що дозволяє їм отримати гроші на спеціальні безкоштовні банківські картки;

– Мінекономіки нараховує по тисячі гривень на карткові рахунки;

– громадяни розраховуються з підприємствами, які відповідають визначеним MCC-кодам.

Звертаємо увагу: банківські картки будуть віртуальними і повністю безкоштовними, жодних комісій за обслуговування не буде. Надання готівки не передбачене.

Ще один важливий момент: поки що розрахуватися можна тільки за послугу, вартість якої до 1000 грн включно, тобто оплата більшої вартості з додаванням власних коштів не передбачена.

На другому етапі (ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

Хвилюватися, чи вистачить коштів усім повністю вакцинованим, кількість яких поступово збільшується, не варто. Вже зараз, до кінця року, держава планує виділити на реалізацію ініціативи не менше трьох мільярдів гривень. Не варто хвилюватися і за дії зловмисників: фінансові операції здійснюватимуться банками-партнерами, які мають надійні системи захисту платежів.

Відбір підприємств-учасників програми

До програми планується залучити підприємства будь-якої форми власності, що є резидентами України (юридичні особи та ФОПи).

Зараз тривають консультації з бізнесом.

Для участі підприємствам потрібна наявність платіжного терміналу або онлайн точки продажів, відповідність основній діяльності та MCC-коду, перелік яких буде визначено постановою КМУ.

МСС-код — це код, що закріплюється банком за платіжним терміналом, використовується для класифікації бізнесу за видами товарів або послуг, які він надає.

Держава контролюватиме випадки нецільового використання коштів та блокуватиме нечесних гравців ринку від участі у програмі.

За урядовими матеріалами


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора