Що ви знаєте про сколіоз
За даними Міністерства охорони здоров'я (https://www.facebook.com/share/p/tfWwzARDymYCn62N/) сколіоз — це захворювання опорно-рухового апарату, що характеризується S або C подібним викривленням хребта у боковій площині. Людина може виглядати так, ніби вона схиляється в один бік. Можуть уражатися як грудний, так і поперековий відділ хребта.
Зі збільшенням викривлення зростає тенденція до погіршення проблем загального стану здоров’я. Сильні сколіози є причиною деформації тулуба та його укорочення і призводять до зменшення об’єму грудної клітки і черевної порожнини.
Він трапляється у всіх: від немовлят до дорослих, однак найчастіше в дітей від 10 до 15 років. У 80% випадків причина виникнення хвороби невідома. Це так званий ідіопатичний сколіоз. Його не можна попередити і вважається, що він не пов’язаний із фізичними вправами, поганою поставою чи дієтою.
Які ознаки сколіозу?
помітно зігнутий хребет, схилений в один бік;
одне плече вище іншого;
одна лопатка виступає більше, ніж друга;
асиметрія трикутника талії;
одне стегно вище іншого;
нерівномірність форми грудної клітки ззаду при нахилі тулуба вперед,
болі в спині, хронічні, якщо сколіоз не лікований з дитинства
випинання ребер з одного боку
при важких формах грудна клітка може здавлювати легені та серце, що ускладнює дихання і серцеву діяльність
Як лікувати сколіоз?
Перш за все необхідно проконсультуватися зі спеціалістом чи потрібне лікування. Це залежить від віку, ступеню викривлення хребта і його прогресування. Бо не всі форми сколіозу потребують хірургічного втручання.
У більшості людей сколіоз протікає в легкій формі.
Профілактика сколіозу.
Стежте за правильною поставою; не перебувайте занадто довго в сидячій позі; уникайте різких рухів і поворотів тулуба; рівномірно розподіляйте навантаження, носячи сумки, рюкзаки, важкі предмети; уникайте надмірних фізичних навантажень.
Якщо у вас виникли підозри сколіозу, то нагадуємо, що у Варвинській, Талалаївській, Срібнянській громадах працюють мобільні медичні команди.
Всі послуги, які надають фахівці мобільних медичних команд є абсолютно безкоштовними.
Також нещодавно на території цих громад почав діяти сервіс підвозу пацієнтів на подальше обстеження, лікування в місцеву районну лікарню або обласну. Адже населені пункти, в яких реалізується проєкт із наближення медичних послуг є досить віддаленими і громадський транспорт не завжди може стати в нагоді людям. Для цього необхідно прийти на прийом до лікарів мобільних медичних команд пройти відповідні обстеження та з'ясувати всі деталі цієї послуги.
Мобільні медичні команди працюють у Варвинській громаді — щовівторка, Талалаївській — щосереди, Срібнянщина зустрічає лікарів кожного четверга.
Записатися на прийом до представника мобільної медичної команди та задати всі уточнюючі питання можна за телефоном у Талалаївській громаді +380995648152, у Варвинській громаді +380502096654, у Срібнянській громаді +380963841492.
Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID. Напрям відновлення доступу населення Варвинської, Срібнянської та Талалаївської громад до медичних та психосоціальних послуг впроваджує благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА».