Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

У Талалаївській громаді за шість місяців роботи мобільних медичних команд медики та соціальні працівники проконсультували 570 людей

Дата: 05.07.2024 10:51
Кількість переглядів: 27

Від початку реалізації Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги», яка реалізується в трьох громадах нашої області (Варвинській, Срібнянській, Талалаївській), у Талалаївській громаді було здійснено 23 виїзди у віддалені населені пункти і загалом проконсультовано 570 людей. 

Фото без опису

Координатор впровадження Програми в громаді Шалений Олексій Тарасович поділився особливостями роботи медичних команд на виїздах протягом шести місяців.

“Нашій громаді дуже пощастило, що у нас реалізується цей проєкт, адже населенню все складніше і складніше доїжджати до нашої лікарні в Талалаївці, сидіти в чергах, розбиратися із нововведеннями в медичній сфері нашої держави. Спочатку нам було не зовсім зрозуміло, яким чином будувати свою роботу, скільки людей приймати за один виїзд, але з часом все стало на свої місця, ми пристосувалися, люди пристосувалися і тепер приходять до працівників команд з великим бажанням. 

Людям також було складно зрозуміти,  навіщо у складі команди психолог і соціальний працівник, адже лише одиниці відчували потребу переглянути своє ментальне здоров'я. Але згодом послуги саме цієї ланки набрали великої популярності. І це дуже радує. 
Нам дуже допомогають старости старостинських округів та місцеві медичні працівники, як з рекламою виїздів, так і під час прийому людей. 

Фото без опису


За весь час нашої роботи в проекті ми здійснили 551 скрінінг на наявність неінфекційних захворювань, 85 людям виміряли холестерин, зробили заміри глюкози 540 людям (з обстежень на глюкозу крові виявлено 92 випадки відхилення від норми. Дані пацієнти були спрямовані на додаткові обстеження). 


Був у нас в громаді один випадок, коли сімейний лікар Журба Дмитро Васильович миттєво зреагував на виявлення серйозної проблеми в чоловіка, перенаправив його спочатку до нас в Талалаївську лікарню, а далі до обласної лікарні, де було проведено хірургічне втручання. Так було врятувано чоловікові життя. Якби не наші лікарі, він би продовжував лікувати самотужки свою хворобу і не планував нікуди звертатися. І це  в той час, коли йому була необхідна операція... 


Серед людей є велика потреба в консультації невролога, тому в складі нашої команди завжди є цей лікар.

 Ще до початку запуску проєкту ми розглядали варіанти, яким чином обстежувати віддалені села, але постійно щось заважало, тому для нас ця можливість – на вагу золота.

Завдяки нашим виїздам люди можуть отримати в один день більш об'ємну консультацію, адже відвідають за один раз декількох спеціалістів.

 Особисто мені час від часу телефонують люди, щоб уточнити деякі деталі по виїздах, а це означає, що нас чекають.


Дуже важливо для нас спостерігати результати своєї роботи. Їх видно в той час, коли ми приїздимо в село повторно. Приходять ті, кому вже було призначено лікування і ми можемо прослідкувати, наскільки все було дієвим.


В другому кварталі у нас почала діяти послуга підвозу людей на дообстеження до вузькопрофільних лікарів. Цією послугою скористалися 12 жителів громади.


В наступному кварталі ми плануємо продовжувати виїздну роботу медичних команд, допомагати, працювати та робити медицину ще більш доступною для людей,”- говорить Олексій Тарасович.


В липні розпочинається третій квартал роботи мобільних медичних команд, тож нагадуємо, у Талалаївській громаді лікарі працюють щосереди. Дізнатися всі деталі щодо виїздів можна за номером: 0995648152


Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID. Напрям відновлення доступу населення Варвинської, Срібнянської та Талалаївської громад до медичних та психосоціальних послуг впроваджує благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора