До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми
18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.
Торгівля людьми може набувати безліч різних ганебних форм. Однією з яких є трудове рабство – грубе порушенням прав людини і прав працівника. Свобода від примусової праці – одне з основних трудових прав, яке інспектори праці заохочують та захищають. Саме з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 17 жовтня 2024 року у приміщенні КУ «Центр надання соціальних послуг Талалаївської селищної ради» відбувся круглий стіл мобільної бригади соціальної-психологічної допомоги з особами, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. До круглого столу запрошена начальник Прилуцького районного сектору №4 Юлія Карпенко, яка є учасником тренінгу для тренерів «попередження та протидія торгівлі людьми серед вразливих груп» у рамках проекту «Підвищення рівня обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування», також до мобільної бригади входять представниці відділення поліції №1 Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, Талалаївського бюро правничої допомоги, відділу освіти, культури, молоді та спорту Талалаївської селищної ради та інші учасниці.
На засіданні круглого столу представниці зібралися для привернення уваги до серйозної проблеми торгівлі людьми і для підкреслення важливості боротьби з цим жахливим явищем. Говорили про форми та ознаки торгівлі людьми, про права постраждалих осіб від торгівлі людьми, про те, наскільки важливо надавати підтримку та захист усім, хто постраждав від торгівлі людьми, допомагаючи їм отримати доступ до правосуддя, медичної, соціальної, психологічної та інших видів допомоги. Тож пам’ятайте, якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми, ваш обов’язок як громадянина /громадянки України повідомити цю людину про можливість отримати допомогу. Якщо дана ситуація відбувається зараз звертайтеся до Національної поліції України – 102.
Якщо даний злочин здійснюється (здійснювався) по відношенню до дитини ви маєте повідомити в поліцію та службу у справах дітей.
Контактні номери для допомоги:
1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми.
527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми.
102 – Поліція.
112 – Служба екстреної допомоги в ЄС.
На завершення зустрічі присутні досягнули домовленості про проведення спільних заходів кожного кварталу.
Прилуцький районний сектор № 4