«Чернігів у вогні» презентували в Талалаївці
Минув місяць, як світ побачив третю книгу трилогії «Чернігів у вогні» про героїчну оборону Чернігова та нашої незалежної держави від проклятої російської орди. Тритомник – спільний проект газети «Чернігівщина» та ОК «Північ» Збройних Сил України. Керівник проекту – редактор обласної газети «Чернігівщина» Сергій ДЗЮБА, а одним із співавторів книги стала редактор районної газети «Трибуна хлібороба» Олександра ГОСТРА.
До книги увійшло чимало матеріалів про захисників України і волонтерів із Талалаївщини, які вписали свій рядок в історію війни, та художніх розповідей про реалії військового часу.
Відразу після презентації книги у Чернігові, Олександра подарувала Талалаївській публічній бібліотеці третю книгу «Чернігів у вогні», раніше – книгу другу. Вони вже встигли стати популярними серед читачів. Серед багатьох сюжетів книги - документальні та художні розповіді про події, які відбувалися на Талалаївщині від 24 лютого 2022-го, про військових і волонтерів.
Зустріч із співавтором книги та героями книги організували у Талалаївській публічній бібліотеці. Прийшли ті, хто вже прочитав нову книгу, і ті, хто про неї тільки дізнався. Олександра розповіла про цей проект в цілому, про свої враження від презентації останньої книги в Чернігові, про те, як фіксувала подій лютого-березня 2022-го, щоб про це написати у районній газеті. А вже цього року матеріали увійшли до книги.
- Ми не можемо обрати час для життя. Ми проживаємо його тоді, коли нам випало жити… А от як жити у той чи інший час – це вибір людини, - наголошувала співавторка книги. – Як не втратити не тільки життя, а і душу та незламну віру у перемогу. Відповідь на це ви можете знайти, прочитавши історії героїв книги.
Деякі із них прийшли на цю зустріч у бібліотеку і мали слово. Це, підприємець із Талалаївки Юлія Пінчук, якій судилося пережити окупацію в Іванкові на Київщині та мама військовослужбовця Володимира Семінька, який вже десять років на війні, Тетяна Володимирівна. Вони говорили про важливість правди про війну та саме цього проекту і побажали щоб він мав продовження.
- Дуже важливо, що цей проект реалізовується вже тепер, коли війна триває, - наголосив спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту селищної ради, історик за фахом Сергій Копилов. – Події війни, це ті тяжкі сторінки життя, які, здається, не забути, та все ж, людям властиво намагатися не згадувати з часом про те, що боліло сьогодні… Отож, важливо зберегти факти, погляди на події до часу тепер.
Взяв участь у заході і селищний голова Юрій Величко.
- Сучасний світ заполонив Інтернет. Але він ніколи не замінить друковане слово, - сказав він. – Тільки книга може жити віками. Завдяки цьому проекту уписаний в історію рядок російсько-української війни саме у нашому регіоні. Дякую всім, кого і не знаю, за створення цієї чудової реалістичної трилогії і бажаю щоб третя книга була не останньою із цієї серії. На жаль, війна продовжується і пише свою криваву історію.
Також селищний голова нагородив редактора районної газети «Трибуна хлібороба», співавтора третьої книги «Чернігів у вогні» Олександру ГОСТРУ Почесною грамотою Талалаївської селищної ради за збереження та популяризацію історії російсько-української війни, а саме – людей та подій Талалаївщини у війні, яка триває, за слово, яке підтримує силу духу земляків.