Талалаївська громада
Чернігівська область, Прилуцький район

Як зберегти здоров’я щитоподібної залози 

Дата: 28.11.2024 08:25
Кількість переглядів: 36

Гормони щитоподібної залози діють на всі клітини тіла і впливають на такі процеси як робота серця, інтенсивність обміну речовин, ріст та інтелекуальний розвиток дітей. Розповідаємо, як це працює і що робити, аби підтримувати нормальну роботу щитоподібної залози. Щитоподібна залоза виробляє гормони тироксин та трийодтиронін, які беруть участь у регуляції низки біохімічних процесів, у тому числі — адаптації інтенсивності обміну речовин до потреб тіла в даний момент.

Фото без опису

За даними Міністерства охорони здоров'я (https://moz.gov.ua/uk/jak-zberegti-zdorovja-schitopodibnoi%C2%A0zalozi%C2%A0)

гормони щитоподібної залози діють на всі клітини тіла, і впливають на такі процеси:

інтенсивність обміну речовин і поглинання в кишківнику;

адаптація до температури довкілля;

 від них залежить і рівень холестерину;

робота серця і периферичних судин;

ріст і формування скелету та м’язів;

покращують поглинання кисню тканинами;

ініціюють розпад жирів та вуглеводів;

визначають інтелектуальний розвиток дітей та емоційну стабільність дорослих.

Тироксин та трийодтиронін містять йод, тому ми маємо достатньо споживати його з їжею. Якщо йоду бракує, щитоподібна залоза збільшується, але не може виробити достатню кількість гормонів.

Нестача тиреоїдних гормонів призводить до низки симптомів:

слабкість

набір ваги або проблеми із її скиданням

сухе жорстке волосся або втрата волосся 

непереносимість холоду 

біль у м’язах

депресивний стан та дратівливість

порушення менструального циклу чи втрата лібідо

закрепи 

підвищення рівня холестерину

рак щитоподібної залози 

у дітей — затримка розумового розвитку

Що робити, аби уникнути захворювань щитоподібної залози?

Замініть звичайну сіль на йодовану та додавайте її у вже приготовані страви, аби йод не випаровувався через нагрівання. Адже свідомо щодня контролювати споживання денної норми йоду складно. Україна є однією з небагатьох країн, які не мають закону про обов’язкове йодування солі. У понад 140 країнах світу це дієвий метод боротьби з йододефіцитом. 

Природні джерела йоду – морепродукти, особливо морська капуста. Жоден інший продукт не містить стільки йоду. Біла риба, овочі (картопля, редиска, часник, буряк, томати, спаржа, зелена цибуля, щавель та шпинат), фрукти (банани, апельсини, лимони, дині, ананаси та хурма), яйця, яловичина та волоські горіхи також стануть у нагоді в боротьбі з йододефіцитом.

Вагітним та молодим матерям варто приймати добавки йоду. Добову норму йоду має визначити лікар. Дітей від одного року чи тих, хто уже на прикормі, годуйте їжею, приготованою із використанням йодованої солі.

Раз на рік відвідуйте ендокринолога. Це допоможе вчасно виявити брак гормонів та за потреби скорегувати раціон.

Пам'ятайте!!! Зараз на Чернігівщині реалізується проєкт з відновлення медичних послуг у деокупованих та віддалених громадах. На разі, мова йде про Варвинську, Срібнянську та Талалаївську громади. У складі кожної медичної команди працює сімейний лікар, якому можна задати всі питання щодо свого здоров'я. 

Мобільні медичні команди працюють у Варвинській громаді — щовівторка, Талалаївській — щосереди,  Срібнянщина зустрічає лікарів кожного четверга.  

Записатися на прийом до представника мобільної медичної команди та задати всі уточнюючі питання можна за телефоном у Талалаївській громаді +380995648152, у Варвинській громаді +38095 401 2232, у Срібнянській громаді +380963841492.

 

Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID. Напрям відновлення доступу населення Варвинської, Срібнянської та Талалаївської громад до медичних та психосоціальних послуг впроваджує благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора