РОСІЯ ЗНИЩУЄ РАКЕТАМИ, МИ — СІРНИКАМИ!
Із настанням теплої погоди справжнім лихом стають пожежі, дуже багато яких фіксується в екосистемах. Люди спалюють листя, суху траву на присадибних ділянках та біля них, у сільгоспугіддях та на відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж. Вогонь поширюється до лісів, покладів торфу, кладовищ та житлового сектору, в останньому випадку як наслідок горять будинки, господарчі споруди, техніка. Вже трапилося 2 трагічні випадки загибелі людей похилого віку під час «прибирання території» шляхом спалювання.
Часто вогонь залишають без нагляду.
Підпалили — і все! А куди вітер пожене вогонь — байдуже. Не завжди вдається і стримати, здавалося б, «контрольований» вогонь через вітер.
Попри дію воєнного стану в Україні, заборону та застереження, на території Чернігівської області з початку року зареєстровано вже 443 випадки пожеж у природних екосистемах. Але займань значно більше, вогнем пройдено понад 372 га.
Відповідно до статті 77-1 КУпАП (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн, а на посадових осіб — 15 300–20 400 гривень.
У зв’язку з цим рятувальники вкотре звертаються до населення, в тому числі під час постійних рейдових відпрацювань сіл громади, з проханням не спалювати суху рослинність, особливо у вітряну погоду. До адміністративної відповідальності притягнуто вже 19 осіб. У населених пунктах, де фіксуватимуться пожежі, рейди будуть проводитися частіше. Але бувають випадки, коли людям згуртувавшись під силу загасити вогонь, а не чекати підрозділ ДСНС. Гасіння пожеж — це наша робота, але ж давайте будемо відповідальними!
Андрій ТКАЧЕНКО,
начальник Прилуцького РУ ГУ ДСНС в області.